19 Mayıs Diriliş ve Birlik Ruhunun Nişanesidir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 19 Mayıs’ın onurlu mücadelenin sembolü; esareti reddin, özgürlüğün ve egemenliğin sönmez ateşi ve aydınlığı olduğunu söyledi. 

Şahin, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı. 102 yıl önce kurtuluşa atılan ilk adımın olmazları olur eden bir kıvılcım olduğunu ve imanla beslenen o kıvılcımın vatan sevdasının büyük ateşini yaktığını dile getiren ASÜ Rektörü, “İmkânsızlık ve yokluk cesaret karşısında yok olmuş, umutsuzluk ve korku inanç karşısında yenilmiş, esaret ve teslimiyet zincirleri bağımsızlık aşkı karşısında parçalanmıştır… Karanlıkları aydınlıklara çeviren o büyük ateş aziz millete yeni bir ufuk, yeni bir istikbal, yeni bir umut olmuştur” dedi. Ayağa kalkışın, dirilişin, birlik ve dayanışma ruhunun nişanesi olan 19 Mayıs’ın geleceğe de bir ilham olduğunu kaydeden Prof. Şahin, “Yarının büyük Türkiye’si gençlerimizin omuzlarında yükselecek ve ay-yıldızlı şanlı bayrağımız, gençlerimizin teknolojiden sanayiye, kültür-sanattan eğitime, bilişimden güvenliğe kadar geniş bir alandaki üretimleriyle sonsuza kadar dalgalanacaktır. Biz gençlerimize güveniyoruz ve her daim onların yanındayız. Tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” dedi. 

ASÜ Rektörü Prof. Yusuf Şahin, mesajını şu sözlerle tamamladı: “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tarih sahnesinde eşine az rastlanır büyük kahramanlığın tüm mimarlarını saygı, sevgi, şükran ve dua ile yâd ediyoruz.”  
 

1809